Mirt nem hv fel?

Megadta a telefonszmt s elkrte az nt; meggrte, hogy hvni fogja. m azta nma csnd. Ugye, nnel is megesett, hogy napokig ugrott minden csrrensre, mert azt hitte, “ez mr biztosan lesz”? Aztn csak valami unalmas bjgnr volt, aki vacsorzni hvta. Az eszvel persze a bulin is tudta, hogy a frfi valsznleg nem fog rgtn msnap jelentkezni. Egy ht mlva viszont mr joggal idegeskedhet – mi lehet a msikkal?
Elvesztette a szmot
Mindig megnyugtat elkpzelni, ahogy a msik mg jobban izgul, hogy mi van nnel, csak ht nem tud telefonlni, mert elkeverte a cetlire rt szmot. Egybknt ez tnyleg elfordulhat. A nk persze mindig maguknl tartjk noteszukat, a megfelel bethz lapozva mindenkit j helyre rnak. Nem gy a frfiak! Ki nem ltott mg fiatalembereket a zsebben fontos s felesleges cdulkkal. Utbbiak hta szolgl nekik telefonregiszterknt. Nem csoda, ha elhagyjk. Tippnk: Ha egy frfi elkri a szmt, n nyugodtan krdezze meg az vt. Ezzel azt is elrulja, hogy vonzalmuk klcsns, s gy felbtorthatja a msikat. Ha pedig nem jelentkezik, hvja fel.
Nem mer jelentkezni
Nha mg felntt frfival is elfordul, hogy akrmennyire szvesen tallkozna, nem meri felemelni a kagylt. Esetleg ismeri a lenyz elz (vagy jelenlegi?!) szerelmt, vagy nagyon bizonytalan a dolgban, s nem mer kezdemnyezni. Tippnk: Ha fontos ez a frfi, igazn elnzheti neki, hogy nem a hagyomnyoknak megfelelen cselekedett. Higgye el, n is nyugodtan felhvhatja. Ha megadta a szmt, azzal mr megengedte, hogy feltrcszza. Figyeljen arra, hogy rdekes beszlgetst kezdemnyezzen. Nincs rosszabb annl, aki csak azrt telefonl, mert “hallani akarta a msik hangjt”. Az ilyesmibl csak nagy hallgatsok lehetnek. Soha ne tegyen az rnak szemrehnyst, amirt nnek kellett megtenni az els lpst. Nem szabad gy kezdeni egy telefonbeszlgetst: “Hiba vrtam, hogy hvj, ezrt most n kereslek.”
Lehet, hogy mr foglalt
Szinte itta a szavait, minden lnyegeset tud rla, csak egy aprsgot felejtett el megkrdezni, hogy szabad-e a plya? Attl mg, hogy a buliban egyedl volt a frfi, lehet, hogy hrom ve egytt l valakivel, s csak ki akart rgni a hmbl. Tippnk: Figyelmeztet jel, ha az r elkrte a szmt, de amikor n az vt krdezte, a fejt ingatva azt mondta: “Inkbb n hvlak.” Az ilyen frfinak valsznleg van mr valakije. s az j lehetsggel csak be akarja magt biztostani. Azt gondolja, hogy minl tbben vannak talonban, annl knyelmesebb az let. Ez a tpus lehet, hogy tnyleg telefonl majd valamikor, de az is biztos, hogy nem kt hten bell. Vigyzzon vele, mert knnyen csaldhat, ha tl sokat vr tle. Megolds – rljn, ha felhvja, de ne mondjon le miatta msik programot.
Mit tegynk, ha nem csng a telefon
me nhny tlet arra a szomor esetre, amikor nagyon vrja valakinek a hvst, de a telefon csak nem csng, csak nem csng... 1. Kapcsolja be az zenetrgztjt s inkbb menjen el otthonrl (nem idegesti a vrakozs). 2. Kapcsolja ki, vagy halktsa le mobiltelefonjt s prbljon meg elfeledkezni rla, ne nzegesse tpercenknt. 3. lljon bosszt: hvja fel bartnjt, s legalbb egy rt cseversszen, hogy a vonal tutira foglalt legyen (csak nehogy ksbb megbnja!). 4. Tegye fel kedvenc CD-jt (hangert a maximumra), s kezdjen el tncolni, vagy tornzni (jobban telik az id). 5. s ha mr vgkpp elfogyott a trelme: hvja fel az illett, s krdezze meg, hogy nem kereste-e, mert csrgtt a telefonja. de nem tudta felvenni.
Tudjon veszteni!
Kettnl tbbszr ne hagyjon zenetet a frfinek. Ha kri, hogy telefonljon, de a szmt elfelejti megadni, semmi esetre se kutassa ki magtl. n hvja, de ahelyett, hogy rlne, elfoglaltsgra hivatkozik, s kri, jelentkezzen ksbb – eszbe ne jusson telefonlni. Gyorsan kiderlne, hogy msodszor, harmadszor is csak zavarn... Egybknt pedig telefonljon lehetleg a frfi. Hiszen ezt kvnja az illem. |